VI. Országos Zsoltáréneklő Verseny

Iskolánk, október 25-én 6.alkalommal rendezte meg az Országos Zsoltáréneklő Versenyt, amelyen 9 református iskola 120 tanulója vett részt. Az ifjú zsoltárénekesek Biatorbágyról, Ceglédről, Csajágról, Drávafokról, Kocsról, Nagyharsányból, Mezőtúrról, Pécsről és Veszprémből érkeztek hozzánk. A verseny zsűrije (Veres Györgyné Petrőcz Mária – énekművész, kórusvezető, a Pápai Református Teológiai Akadémia tanára, Müller Anita – a Pápai Református Kollégium „Tánc-Lánc” Alapfokú Művészeti Iskolájának igazgatója és Farsang-Törös Krisztina – református kántor, ének-zene szakos tanár) ezúttal is bronz, ezüst, illetve arany minősítésben részesítette a versenyzőket. A regisztrációt követően Bátki Dávid Géza lelkipásztor tartott rövid áhítatot, majd Rojtos Norbert -iskolánk igazgatója-, és dr. Bóka István, városunk polgármestere köszöntötte a jelenlévőket. Az énekesek először négy korcsoportban, egyénileg versenyeztek, majd következtek az alsós és felsős csoportok. Az idei versenyre a kötelező zsoltárok mellett 1-1 népdallal is készülni kellett. A versenyzőknek iskolánk kikapcsolódásként kézműves foglalkozásokat szervezett.

Tanulóink eredményei:
Kiemelt arany minősítés: 6.osztályos lányok csoportja (Böcskei Kitti, Brózs Panni, Czétényi Fruzsina, Gaál Emese Zsuzsanna, Harapu Ráchel Zsófia,Kardos Zsanett, Kiss Borostyán, Köles Rege Villő)
Arany minősítés: Batyki Blanka (2.o.), Gaál Etelka Rózsa (2.o.), Molnár Inez (2.o.), Sebestyén Csilla (2.o.), Tuza Zsófia (4.o.), Gaál Emese Zsuzsanna (6.o.), Kiss Borostyán (6.o.), Bruckner Kristóf Benedek (7.o.), Horváth Zsombor Gergő (7.o.), Gaál Réka Katalin (8.o.), valamint a 2.osztályosok csoportja (Böcskei Boglárka, Both Viktória, Sebestyén Júlia, Sebestyén Csilla, Batyki Blanka, Gaál Etelka Rózsa, Bruckner Mária, Molnár Inez), a 4.osztályosok csoportja (Bátki Petra Zsuzsanna, Ema Margareta Maslej, Kósa Johanna, Rosta Boglárka, Sebestyén Fanni, Tuza Zsófia, Ujhelyi Lili) és a 7.osztályosok csoportja (Bátki Hanna Veronika, Erdősi Hanna Valentina, Fejes Dóra Lilla, Horváth Hanna, Kovács Réka, Maslej Sofia)
Ezüst minősítés: Bruckner Mária (2.o.), Sebestyén Fanni (4.o.), Ujhelyi Lili (4.o.), Kulcsár Szaffi (5.o.), Köles Rege Villő (6.o.), 3.osztályosok csoportja (Balázs Dorottya, Bari Boglárka, Biros Mandula, Cullen Holly Irene, Hőbe László, Punk Laura), 5.osztályosok csoportja (Horváth Borsika Nóra, Kulcsár Szaffi, Laurentzi Csepke, Németh Izabella, Punk Anna, Szeles Brigitta)
Bronz minősítés: Ema Margareta Maslej (4.o.).
2.osztályos tanulóink felkészítője Csonka Mónika tanítónő, a többieké pedig Bíró Bernadett tanárnő volt. Szívből gratulálunk! Minden versenyzőnek és felkészítő tanárának köszönjük a részvételt! Reméljük, a jövő évi országos versenyen viszontlátjuk egymást!
Köszönjük továbbá támogatóink és a szülők felajánlásait; a versenyzők számára készített finomságokat!
A Füred TV felvétele IDE KATTINTVA érhető el. (Képek a galériában: ITT)