Német-angol tanulmányi kirándulás Grazban

Minden évben megszervezzük a német nyelvi kirándulást Ausztriába. Idén az angol csoportok legjobbjai is csatlakoztak a kirándulásunkhoz. Ezeknek a tanulmányi kirándulásoknak a célja a célnyelvi ország kultúrájának, történelmének, hagyományainak a megismerése, a német nyelv gyakorlása élő nyelvi környezetben. Az idén Graz városának adventi hangulatában, fényeiben sétáltunk és kutakodtunk a Melinda néni által összeállított feladatok alapján, amelyek Graz legfontosabb nevezetességeihez vezettek el bennünket. Sok érdekes dolgot láttunk, tapasztaltunk: a vár, az óratorony, a Murinsel, a karácsonyi vásárok, a finom puncsok, a „Waffel” és Leberkäse csábító illata és íze, és a kedves, közvetlen eladók, megannyi maradandó élmény volt számunkra. De a nap fénypontja, az egy óra szabad idő volt a Herrengasse utcájában, amikor önállóan tapasztalhattuk meg Graz városának adventi hangulatát. Nagyon jól éreztük magunkat, és várjuk a következő adventi kirándulás érdekes programját!
Köszönjük Diénes Melinda néninek a szervezést és Csonka Móni néninek, hogy vigyázott ránk! (További képek a galériában.)