Az Európai Diáksport Napjához csatlakozott iskolánk is (2021.09.24.)

Az Európai Diáksport Napja alkalmából megrendezett programok hazánkban idén 1300 iskola 450 ezer gyermekét mozgatták meg. Az Európai Sporthét eseménysorozat részeként zajló sportnap Európában összesen már harminckilenc országban zajlott, közel 3 millió iskolás részvételével. A diáksportnapi kezdeményezés célja, hogy a tematikus napra regisztráló iskolákban legalább két órát sportoljanak, mozogjanak a gyerekek, a helyi adottságokhoz, hagyományokhoz illeszkedően.
Iskolánkban a diákok a következő sportokat, tevékenységeket űzhették: gumizás, célbadobás, célbarúgás, “mókusok ki a házból”, “farkincaszerző fogó”, kötélhúzás, és partizánlabda bajnokság.
Köszönjük a jó hangulatú délelőtti programokat Eszenyi Bernadett és Szmik György testnevelő tanároknak!
Képek a GALÉRIÁBAN.