Október 1.: A zene világnapja

Zempléni Szabolcs kürtművész és -tanár, a Hamburgi Zene- és Színházművészeti Főiskola professzora, valamint 3 tanítványa (Ökrös Zsuzsanna, Wadi Shahin Ákos és Bereczky Zsolt) tartott rendhagyó énekórát ma iskolánk Kálvin-termében. Az interaktív előadással egybekötött koncerten a résztvevők részleteket hallhattak többek között a Harry Potter, A nagy ho-ho-horgász, a Kincs, ami nincs és A Karib-tenger kalózai című filmekből; kipróbálhatták, milyen a saját készítésű hangszeren játszani, és megismerkedhettek a postakürttel, a tülökkel is.
Zempléni Szabolcs a balatonfüredi Nemzetközi Kürt Akadémia (International Horn Academy Balatonfüred) szervezője, ötletgazdája. A nyolcnapos augusztusi kurzusnak évek óta iskolánk ad otthont.
Köszönjük szépen a fellépőknek a színes, élményekben gazdag koncertet!
(Videó hamarosan.) Képek a GALÉRIÁBAN. Videó ITT ÉRHETŐ EL.