Víz Világnapja és HAPPY-hét az óvodában és az alsó tagozatosok napközis délutánján 💦💧🌈🌧

📌ÓVODÁSAINK:
Az ENSZ 47. Közgyűlése március 22-ét a Víz Világnapjává nyilvánította, így országszerte 1994-óta emlékezünk meg e természeti kincsünkről.
Legkisebbjeink programjai a következők voltak:- Film a víz körforgásáról; – Kirándulás a Bodorkába; – Kísérlet: Elsüllyedt, vagy nem süllyed el?; – Kísérlet: Esik az eső és kisüt a nap = szivárvány; – Kísérlet: A tiszta égen megjelennek a felhők és hirtelen elered az eső. Na, de bent?
📌NAPKÖZIS DÉLUTÁN:
A játékos délután témája szintén a víz volt. Bevezetésként, “minden csepp számít “szlogennel, vízcseppgyűjtés volt a díszudvaron. Utána a kisebbeknek papírhal készítés, díszítés illetve mozgásos játékok voltak a víz jegyében. Nagyobbaknak: 3-4. osztály: Érdekességek, kísérletek vízzel illetve online kvíz (kahoot).
Köszönjük szépen az óvodapedagógusok, dajkák, tanítók, tanárok munkáját!
(Képek a galériában.)