X. Megyei Angol-Német Szépkiejtési Verseny Veszprémben (2022.04.27.)

Április 20-án rendezte meg a Hriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola a X. Megyei Angol-Német Szépkiejtési Versenyt, melyen 20 iskola 70 tanulója vett részt.
A versenyzők feladata, hogy a zsűri előtt előadjanak egy megtanult idegen nyelvű történetet vagy verset, majd rövid felkészülés után felolvassanak egy másik, a helyszínen kapott szöveget. A két-két tagú zsűri mindig hosszas mérlegelés után alakítja ki a végső rangsort figyelve az előadásmódot, érthetőséget, magabiztosságot. Az eredményhirdetésen minden kategória első három helyezettjét hirdetik ki.
🇩🇪 Német nyelvből Jónás Adél, 8.osztályos tanulónk 2. helyezést ért el! 🥈Felkészítő tanára: Diénes Melinda.
🇬🇧 Angol nyelvből tanulóink nem kerültek be a legjobb három helyezett közé, de nagyon büszkék vagyunk rájuk a versenyen nyújtott teljesítményükért. 5.osztályból Fábián Barnabás- felkészítője: Kerek Marianna tanárnő, 8. osztályból Kiss Borostyán- felkészítője: Szente-Szalay Katalin tanárnő.