ūüöĆūüďĆūüá¶ūüáĻ N√©met jutalomkir√°ndul√°s Ausztri√°ba (2022.06.02.) ūüöĆūüďĆūüá¶ūüáĻ

ūüďĆ „A Veszpr√©m Megyei N√©met Nemzetis√©gi Iskol√°k Egyes√ľlete ‚Äď Schulverein – minden √©vben szervez a megye leg√ľgyesebb 8. oszt√°lyos ‚Äěn√©metes‚ÄĚ di√°kjainak egy jutalomkir√°ndul√°st Ausztri√°ba. Iskol√°nkb√≥l is minden √©vben vesznek r√©szt v√©gzŇĎs di√°kok ezen a kir√°ndul√°son.

ūüďĆ A jutalomkir√°ndul√°st j√≥ n√©met tanulm√°nyi eredm√©nnyel, a n√©met nyelvŇĪ versenyeken val√≥ sikeres r√©szv√©tellel, szakk√∂r√∂k√∂n √©s a n√©met rendezv√©nyeken val√≥ kitart√≥ r√©szv√©tellel lehet ki√©rdemelni.
Az id√©n a k√∂vetkezŇĎ 8. oszt√°lyos tanul√≥k r√©szes√ľlhettek a jutalomkir√°ndul√°sban: J√≥n√°s Ad√©l √©s Kiss M√°t√© Bal√°zs, akik egy sikeres n√©met sz√≥beli felv√©teli ut√°n emelt szintŇĪ n√©met k√©pz√©sben folytathatj√°k gimn√°ziumi tanulm√°nyaikat, B√∂cskei Kitti, aki szint√©n n√©met szakon tanulhat tov√°bb √©s M√ľller Hanna Petra, aki szorgalm√°val √©s kitart√≥ munk√°j√°val sz√©p eredm√©nyeket √©rt el a n√©met nyelvtanul√°s ter√©n.
ūüďĆ Az id√©n az ausztriai semmeringi UNESCO vil√°g√∂r√∂ks√©g vas√ļtvonal volt a kir√°ndul√°s t√©m√°ja. A tanul√≥k a b√©csi Alpokban t√ļr√°zhattak a viaduktokon, alagutakban √©s hidakon √°t fut√≥ vas√ļtvonal ment√©n, megl√°togatt√°k M√ľrzzuschlagban a vas√ļtt√∂rt√©neti m√ļzeumot, √©s n√©met nyelvŇĪ feladatokon kereszt√ľl
ismerkedhettek a h√≠res semmeringi vas√ļt √©p√≠t√©st√∂rt√©net√©vel, majd Gloggnitzban a Lindt csokol√°d√©gy√°r bemutat√≥ boltj√°ban v√°s√°rolhattak kedvezm√©nyesen csokol√°d√©t. ūüćę
√Člm√©nyekben gazdagon √©s kellemesen elf√°radva √©rkezt√ľnk haza. Rem√©lj√ľk, hogy a k√∂vetkezŇĎ √©vben is lesznek olyan 8. oszt√°lyos di√°kok, akik ki√©rdemlik a jutalomkir√°ndul√°st.”
K√∂sz√∂nj√ľk a besz√°mol√≥t √©s a szervez√©st Di√©nes Melinda tan√°rnŇĎnek! (K√©pek a gal√©ri√°ban.)