1., 2. és 4. hely a szavalóversenyen és a helyismereti vetélkedőn

A Balatonfüred Városért Közalapítvány, a Balatonfüred Kulturális Nonprofit Kft. és a Balatonfüredi Turisztikai Egyesület, 2022. szeptember 23-25. között rendezte meg a XVII. Romantikus Reformkori Fesztivált. Szeptember 23-án, pénteken délelőtt 10.00-kor tartották a helytörténeti vetélkedőt és délután 14.00-kor az 5-6. osztályos tanulók versmondó versenyét. A 14 órakor kezdődő „Ó, Füred, támadjon benned újra hagyomány” elnevezésű szavalóversenyre egy tetszőleges – reformkori költőhöz köthető – verssel lehetett nevezni, a Haza és a Szülőföld témában. A helyismereti vetélkedőre iskolánként egy-egy háromfős csapatot vártak.
Eredmények:
Szavalóverseny
🥇1.hely: Bari Boglárka (6.o.)
🥈2.hely: Kicsák Sára (6.o.)
Felkészítő tanár: Rojtos Norbert.
Helyismereti vetélkedő:
4.hely: Tuza Zsófia, Kardos Tünde, Kósa Johanna (7.o.)
Felkészítő tanár: Angyal Tünde.
Minden résztvevőnek és felkészítő tanárnak szívből gratulálunk! (Képek a galériában.)