K√°lvin-nap (10.28.) ūüôŹ

ūüďć Okt√≥ber utols√≥ p√©nteki napja iskol√°nkban m√°r hagyom√°nyosan – az Orsz√°gos Zsolt√°r√©neklŇĎ Verseny mellett – a reform√°ci√≥ eml√©k√©nek jegy√©ben telik. Az idei K√°lvin-napon legfiatalabb tanul√≥ink k√©zmŇĪveskedtek, √©neket tanultak √©s tan√≠t√°st hallgattak meg kereszty√©n jelk√©p√ľnkrŇĎl, a b√°r√°nyr√≥l. Harmadik-negyedik-√∂t√∂dik oszt√°lyosaink a magyar Biblia sors√°r√≥l tanulhattak, valamint k√©zmŇĪves foglalkoz√°s keret√©ben inici√°l√©t k√©sz√≠tettek. A napot ez az √∂t √©vfolyam a Reform√°tus Gy√ľlekezeti Teremben kezdte, ahol k√∂z√∂s √°h√≠taton vettek r√©szt. Innen korcsoportonk√©nt k√ľl√∂nb√∂zŇĎ helysz√≠nekre mentek, melyek k√∂z√∂tt volt a Lipt√°k G√°bor V√°rosi K√∂nyvt√°r √©s a Reform√°tus templom is.
ūüďć Hatodik-hetedik oszt√°lyos di√°kjaink P√°p√°ra l√°togattak, ahol a Pannonia Reformata M√ļzeum t√°rlatvezet√©s√©n √©s k√©zmŇĪves foglalkoz√°sain vettek r√©szt m√ļzeumpedag√≥gus vezet√©s√©vel. A program fŇĎ t√©m√°i a Heidelbergi K√°t√© √©s a Biblia keletkez√©se voltak.
ūüďć K√∂sz√∂nj√ľk a szervezŇĎ pedag√≥gusok munk√°j√°t! (K√©pek a gal√©ri√°ban.)