Rendhagyó hon-és népismeret órán az 5. osztály

📣Október 25-én az Arácsi Tájházban hon-és népismeret órán vett részt az 5. osztály.
A tanórán tanult építészeti – és népművészeti örökség elevenedett meg a gyerekek előtt. Ica néni sok érdekes információt osztott meg velünk az épület történetéről és a berendezési tárgyak használatáról. A kellemes őszi napsütéses időben alaposan szemügyre vehettük a házat kívülről, belülről. A kertben megismerkedtünk illatos fűszernövényekkel és különböző használati tárgyakkal.
A foglalkozás egy feladatsorral és játékos tárgykereséssel zárult. Végül egy titkos rekeszből mindenki kitapogathatott magának egy apró ajándékot emlékül.
Játék, jókedv és tanulás töltötte ki a rendkívüli tanórát.
Köszönjük a lehetőséget és a foglalkozást Ica néninek.
Kísérő pedagógusok: Diénes Melinda és Sáry Lilla. (Képek a galériában.)