Környezetvédelmi foglalkozás 2. osztályos tanulóinknak (12.09.) ♻️

♻️ A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosának felvezető programjaként, a HybridCycle iskolai fenntarthatósági programsorozata részeként idén is környezettudatos szemléletformálásra és alkotásra hívták Veszprém megye 10 általános iskolájának diákjait. Iskolánk második osztályos tanulóinak 2 tanórás kézműves foglalkozást tartottak, ahol környezeti nevelők és animátorok segítségével kis használati tárgyakat, díszeket készíthettek a résztvevő diákok visszagyűjtött alapanyagok felhasználásával. Ezen túlmenően a foglalkozás napjára egy műanyag szelektív gyűjtőpontot, valamint egy kreatív kupakgyűjtő felületet helyeztek ki, melyek informatív, edukatív felületei a helyes szelektív hulladékgyűjtésre ösztönzik a fiatalabb generációt.
♻️ Másodikos tanulóink nagyon ügyesen dolgoztak, és a kétórás program alatt nem csak környezetvédelmi kvízt oldottak meg, hanem újrahasznosított kartondobozokból pénztárcát is készítettek maguknak Gergő “bácsi” irányításával.
♻️A program mottója: “A környezettudatos gondolkodást nem lehet elég korán elkezdeni!” (Képek a galériában.)