Első helyezések a 7. FUNtastic vármegyei angolversenyen 🥇🇬🇧

🇬🇧 7. alkalommal rendezte meg iskolánk a FUNtastic vármegyei angolversenyt 2023. március 23-án délután. Idén 12 csapat érkezett a megmérettetésre 7 különböző iskolából: Csopakról, Balatonkeneséről, Balatonfűzfőről, Pétfürdőről, Veszprémből és Balatonfüredről. A négyfős csapatok két kategóriában versengtek egymással: 5-6. osztályosok (5 csapat) és 7-8.osztályosok (7 csapat). A megmérettetés írásbeli, szóbeli és hallott szövegértés részekből állt. A szóbeli részben a csapattagok mindegyikétől egy frappáns bemutatkozást várt a zsűri, majd egy szituációt is el kellett játszaniuk megadott szempontok alapján.
🎤🎸A verseny szünetében iskolánk énekes csoportja egy angol nyelvű dallal (Maroon 5: Memories) örvendeztette meg a jelenlévőket Petschovsky Mátyás, 8. osztályos tanulónk gitárkíséretével. Szólót énekelt: Fodor Iván (8.o.): VIDEÓ ITT.


🇬🇧 A háromtagú zsűri (Bertha Ágnes Mónika, angol-kémia szakos tanár, a Lovassy László Gimnázium tanára; Szeifert Gyöngyi, német, angol szakos tanár, a Padányi Katolikus Iskola Tótvázsonyi Tagiskolájának tanára; Újváriné dr. Handó Melinda, a tapolcai Széchenyi István Baptista Középiskola angoltanára) értékelése alapján a következő lett a végeredmény:
5-6. osztályos kategória:
🥇1.hely: Balatonfüredi Református Általános Iskola (felkészítő: Kerek Marianna): Keszler István, Keszler János, Kajári Márton Balázs, Novák Bence (6.o.)
2.hely: Balatonfüredi Radnóti Miklós Általános Iskola (felk.: Földes-Nagy Katalin, Szöllősy Adrienne)
3.hely: Horváth István Általános Iskola, Pétfürdő (felk.: Oláh Viktória)
7-8. osztályos kategória:
🥇1.hely: Balatonfüredi Református Általános Iskola (felkészítő: Szente-Szalay Katalin): Horváth Hanna, Sáthy Bulcsú, Kelecsényi Ábel Péter, Langstaller Sándor (8.o.)
2.hely: Balatonfüredi Radnóti Miklós Általános Iskola (felk.: Földes-Nagy Katalin, Dr. Bujdosóné Pintér Kinga)
3.hely: Szilágyi Keresztény Iskola, Veszprém (felk.: Nagy Andrea)
🇬🇧 A támogatóknak ( ELT Hungary Kft. (mm publications), angolnyelvtanitas.hu, Euro Exam Vizsgaközpont, Giorgi Pizzéria és Étterem (Balatonfüred), Helen Doron English (Veszprém) , RAABE Klett Kiadó, Balatoni Bob Kft. és iskolánk) köszönhetően idén is minden csapat értékes nyereményekkel térhetett haza.
Bízunk benne, hogy jövőre is találkozunk!
🇬🇧 👏Szívből gratulálunk mindkét győztes csapatunknak, és felkészítő tanáraiknak!
📷További képek A GALÉRIÁBAN.