Tanulmányi kirándulás a budapesti Néprajzi Múzeumban

📌Az 5. osztály tanulói április 28-án, pénteken hon-és népismeret és vizuális kultúra tantárgyak keretében a budapesti Néprajzi Múzeumba látogattak iskolánk alapítványának támogatásával. Múzeumpedagógiai foglalkozás keretében a sokszínűség volt a gondolatok központja.
„… miért jó, hogy ennyi formában tudjuk megmutatni magunkat a világ előtt? Miért fontos ez a végtelen kavalkád? Mi lenne, ha ezt az egészet kidobnánk …, ti talán a kiállítás tárgyainak megvizsgálását követően meg akarjátok győzni Szürkepolisz Urát a változásról.”
📌A drámapedagógiát alkalmazó foglalkozáson öltözködési szokásokról, különleges viseletek jellemzőiről, történeteiről és szimbólumairól kaptak áttekintést a diákok. A nap további részében útba ejtettük a Hősök terét, ahol megkerestük azoknak a történelmi személyeknek a szobrait, akikről már történelem órán tanultak a gyerekek. A programot a Városligeti Nagyjátszótéren zártuk, izgalmas kihívásokat teljesítve.
Vidám, jó hangulatban sok érdekesség, új ismeret gazdagította a napunkat.
📌A tanulás élmény, az élmény az tanulás!
Köszönjük a pedagógusok szervező munkáját! (Képek a galériában.)