ūüá¶ūüáĻ N√©met tanulm√°nyi kir√°ndul√°s Grazban (05.13.)

Id√©n ‚Äď m√°jus 13-√°n – ism√©t siker√ľlt megszervezn√ľnk a n√©met nyelvet tanul√≥ di√°kjainknak az orsz√°gismereti kir√°ndul√°st Ausztri√°ban. A c√©lpont Ausztria m√°sodik legnagyobb v√°rosa, St√°jerorsz√°g fŇĎv√°rosa, Graz volt. A kir√°ndul√°st megelŇĎzŇĎ h√©ten a n√©met√≥r√°kon n√©met nyelven dolgoztunk fel Ausztri√°val, St√°jerorsz√°ggal √©s Grazzal kapcsolatos ismereteket, √©s a kir√°ndul√°shoz kapcsol√≥d√≥ szitu√°ci√≥kat. Gazdag, izgalmas program v√°rta a gyerekeket Grazban. A tonn√°nyi szerelemlakattal megrakott Erzherzog Johannes h√≠d, a var√°zslatos mesevonat a Schlossberg (v√°rhegy) belsej√©ben, a Mura-sziget a f√©lelmetesen sebes sodr√°s√ļ foly√≥n, a v√°rhegyre felvivŇĎ meredek sikl√≥, a v√°rban kutakod√≥ feladatok, Graz jelk√©pe, az Uhrturm (√≥ratorony) a maga furcsas√°g√°val, a harangj√°t√©k a t√°ncol√≥ figur√°kkal √©s a szabadprogram a Herrengasse-s√©t√°l√≥utc√°n, megannyi felejthetetlen √©lm√©ny tanul√≥ink sz√°m√°ra, melyek kis √≠zel√≠tŇĎt adtak a c√©lnyelvi orsz√°g hangulat√°b√≥l, √©letform√°j√°b√≥l, kult√ļr√°j√°b√≥l, √©s nem utols√≥ sorban a h√©tk√∂znapi osztr√°k – n√©met nyelvbŇĎl. Hisz a szabadidŇĎben √∂n√°ll√≥an kellett n√©met nyelven boldogulniuk az utc√°n, a boltokban vagy a vend√©glŇĎben.
ūüá¶ūüáĻ Hab√°r az √©gbolt felhŇĎs volt, sŇĎt egy √≥r√°ra az esŇĎ is eleredt, benn√ľnket nem zavart a rossz idŇĎ, mert mag√°val ragadott a v√°ros forgataga √©s a sok izgalmas l√°tnival√≥. Rem√©lem, mindenki annyira j√≥l √©rezte mag√°t, hogy a k√∂vetkezŇĎ √©vben ugyanilyen lelkesen v√°llalkozik majd egy hasonl√≥ izgalmas kir√°ndul√°sra Ausztri√°ba.
ūüá¶ūüáĻ K√∂sz√∂n√∂m a gyerekek lelkes r√©szv√©tel√©t, a sz√ľlŇĎk bizalm√°t √©s seg√≠tŇĎim: Csonka M√≥nika tan√≠t√≥nŇĎ, Janika Braunger √∂nk√©ntes √©s G√∂m√∂ry Katalin sz√ľlŇĎ munk√°j√°t.
Di√©nes Melinda, szervezŇĎ, t√∂rt√©nelem-n√©met nyelv szakos tan√°r
(Képek a galériában: IDE KATTINTVA.)