FUNtastic vármegyei angolverseny (03.21.)

📌8. alkalommal rendezte meg iskolánk a FUNtastic vármegyei angolversenyt március 21-én délután. Idén 11 csapat érkezett a megmérettetésre 6 különböző településről: Csopakról, Balatonkeneséről, Pétfürdőről és mindhárom balatonfüredi iskolából. A négyfős csapatok két kategóriában versengtek egymással: 5-6. osztályosok (6 csapat) és 7-8.osztályosok (5 csapat).
📌A megmérettetés írásbeli, szóbeli és hallott szövegértés részekből állt. A szóbeli részben a csapattagok mindegyikétől egy frappáns bemutatkozást várt a zsűri, majd egy szituációt is el kellett játszaniuk megadott szempontok alapján.
🎹A verseny szünetében iskolánk énekes csoportja John Lennon: Imagine című dalával örvendeztette meg a jelenlévőket Kelecsényi Ábel, tavaly ballagott diákunk zongorakíséretével: IDE KATTINTVA HALLGATHATÓ MEG.


📌A háromtagú zsűri (Bertha Ágnes Mónika, angol-kémia szakos tanár, a Lovassy László Gimnázium tanára; Szeifert Gyöngyi, német, angol szakos tanár, a Padányi Katolikus Iskola Tótvázsonyi Tagiskolájának tanára; Puskás Erika Mária a Lóczy Lajos Gimnázium angoltanára) értékelése alapján a következő lett a végeredmény:
5-6. osztályos kategória:
🥇1.hely: Balatonfüredi Eötvös Loránd Általános Iskola (felk.: Balassa Zoltán és Horváthné Szvath Szilvia)
🥈2.hely: Horváth István Általános Iskola, Pétfürdő (felk.: Oláh Viktória)
🥉3.hely: Balatonfüredi Radnóti Miklós Általános Iskola (felk.: Lőrincz-Csonka Viktória, Szöllősy Adrienne)
👏5. hely: Balatonfüredi Református Általános Iskola (Berczi Soma, Csobó Ádám, Németh Dorina, Sebestyén Csilla) (felk.: Kerek Marianna)
7-8. osztályos kategória:
🥇1.hely: Balatonfüredi Eötvös Loránd Általános Iskola (felk.: Balassa Zoltán és Horváthné Szvath Szilvia)
🥈2.hely: Horváth István Általános Iskola, Pétfürdő (felk.: Ácsné Sebestyén Éva)
🥉3.hely: Balatonfüredi Radnóti Miklós Általános Iskola (felk.: Szöllősy Adrienne)
👏 4.hely: Balatonfüredi Református Általános Iskola (Fábián Barnabás, Keszler István, Keszler János, Kovács Bendegúz) (felk.: Szente-Szalay Katalin)
📌A verseny írásbeli fordulója alatt a tanároknak módszertani workshopot tartott Regő Artúr, a LanguageCert Nyelvvizsgaközpont képviselője.
A támogatóknak (Angolutca (Szalai Gabriella), Balatoni Bob Szabadidőpark, ELT Hungary Kft, Euro Exam, Pannon Nyelvvizsga és Nyelvoktatási Központ, Debreceni Egyetem Idegennyelvi Központja, Balaton Mozi, Giorgi Pizzéria, Raabe Klett Oktatási Tanácsadó és Kiadó Kft., LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpont, valamint iskolánk) köszönhetően idén is minden csapat értékes nyereményekkel térhetett haza.
😊 Bízunk benne, hogy jövőre is találkozunk!
🇬🇧👏Szívből gratulálunk minden csapatnak és felkészítő tanáraiknak!
KÉPEK AZ ALÁBBI LINKRE KATTINTVA: https://drive.google.com/drive/folders/1Ev6BrIrshoJuCo29UrbxmIrpgVhuyORw?usp=drive_link