Madarak és fák napja- 05.10.

Napközis délután- alsó tagozat 🦅🌳
„Évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében” (Herman Ottó)
🦆🕊🌳Hazánkban minden év május 10-e a MADARAK ÉS FÁK NAPJA. Ez a nap a természet és az élővilág védelmének napja Magyarországon.
A természet ünnepe, amikor mi, emberek azt ünnepeljük, hogy testvérei vagyunk minden élőlénynek a Földön.
1996 óta egy Németországból indult mozgalom hatására évről évre itthon is megválasztják az év fáját és madarát.
📢 Az idei év fája a KÖZÖNSÉGES BÜKK, az év madara a KERECSENSÓLYOM.
Napközis délutánunkon az alsó tagozatos gyerekek ismertetőt láttak és hallottak a jeles napról.
Ezt követően e két élőlény került a középpontba: megismerkedtek a ragadozó madár megjelenésével, életmódjával, költési szokásaival; majd kiderült, mi is a bükkfa, hol él, milyen jellemzői vannak, hogyan használható fel.
Később különböző rejtvényeket és játékos feladatokat oldottak meg (puzzle 🧩, szókereső) a gyerekek.
🎳 ⚽A mozgás nem maradhatott el: sokféle izgalmas játék várta őket az udvaron. Örömmel rajzoltak az aszfaltra, dobtak célba, játszottak kő-papír-olló játékot csapatban, versengtek, ugráltak kedvükre. A tanító néni okostelefonja is előkerült: növényfelismerő alkalmazással növényeket azonosítottak a kíváncsi felfedezők.
Fontos alkalmunk volt ez a vidám délután is a természetvédelem iránti elkötelezettség kialakítására és elmélyítésére. Igyekeztünk fókuszálni a szemléletformálásra, a környezettudatos gondolkodásmód erősítésére.
☀️ Reméljük, hogy sok-sok új ismerettel, élménnyel gazdagodtak tanulóink.
Napközis tanítók (Képek a galériában.)