1.Hazai Ňįrkongresszus- 06.07. ūüĆĆūü™źūüĆĖūüöÄ

ūüĆĖ A Balatonf√ľred Kongresszusi K√∂zpontban megrendezett 1.Hazai Ňįrkongresszuson vett√ľnk r√©szt ma t√∂bb oszt√°lyunkkal. Hetedik-nyolcadikosaink a megnyit√≥ ut√°n Jim Christensennek, a NASA volt oktat√°si igazgat√≥j√°nak elŇĎad√°s√°t hallgathatt√°k meg, aki jelenleg az Aldrin Family Foundation munkat√°rsa.
ūüĆĆ √Ėt√∂dik oszt√°lyosaink sz√°m√°ra nagy √©lm√©ny volt, hogy Farkas Bertalannal is tal√°lkozhattak. (Farkas Bertalan magyar ŇĪrhaj√≥s, ŇĪrkutat√≥, akinek az elsŇĎ magyark√©nt siker√ľlt a vil√°gŇĪrbe jutni 1980-ban.)
ūüöÄ Az als√≥ tagozatos di√°kok a k√∂zpont aul√°j√°ban pr√≥b√°lhatt√°k ki a k√ľl√∂nleges √©s l√°tv√°nyos robotokat, felpr√≥b√°lhatt√°k az ŇĪrhaj√≥sok ruh√°inak egy r√©sz√©t.
ūü™ź Minden r√©sztvevŇĎ tanul√≥nk megcsod√°lhatta az al√°bbi standokat, ŇĪrisztikus programokat:
AMFI Als√≥√∂rs, Bakonyi Csillag√°szati Egyes√ľlet, BME Suborbitals szuperszonikus rak√©ta ki√°ll√≠t√°sa, Csillagv√°ros vertik√°lis farm ‚Äď koloniz√°ci√≥s n√∂v√©ny k√≥stol√≥, √≥ri√°s Hold- √©s Mars t√©rk√©pek bemutat√≥ja, Kositzky Attila vad√°szpil√≥ta gyŇĪjtem√©ny√©be val√≥ bepillant√°si lehetŇĎs√©g, Lad√°nyi Tam√°s asztrofot√≥s ki√°ll√≠t√°sa, Pannon Csillagda, Space Buzz ŇĪrkabin, Space Terminal, SpaceJunkie, Tapinthat√≥ Univerzum, Utaz√≥ Planet√°rium, aszteroida vizsg√°lat, napt√°vcs√∂vez√©s, rajzp√°ly√°zat ki√°ll√≠t√°s, VR programok, 501-es l√©gi√≥‚Ķ
ūüĎŹ K√∂sz√∂nj√ľk sz√©pen az ORION Ňįrnemzed√©k Alap√≠tv√°nynak a szervez√©st, √©s az alap√≠tv√°ny eln√∂k√©nek, FenyŇĎfalvi Anettnek a megh√≠v√°st! (K√©pek a gal√©ri√°ban.)