Frühlingsspaß und Osterhas német szavalóverseny- 2022.04.07.

🇩🇪 Iskolánkban idén immár harmadszor kerül megszervezésre a tavaszi német nyelvű szavalóverseny, amelyet a térségünkben lévő német nyelvet tanító általános iskolák számára hirdettünk meg. A verseny célja tanórán kívüli dramatizáló, irodalmi témájú nyelvi foglalkozások szervezése, amelyeken a gyerekek a német nyelvtudásukat a német gyerekirodalomból választott versek, rövid elbeszélések, mesék megtanulásával mélyítik el.
🇩🇪 Az idén 5 iskola 45 diákja vállalta a versenyre való felkészülést és mérettette meg magát a nézőközönség előtt:


Litéri Református Általános Iskola – Felkészítő tanár: Nagy Anita
Györgyi Dénes Általános Iskola Balatonalmádi – Varga Anikó
Balatonfüredi Eötvös Loránd Általános Iskola – Veöres Zsuzsa
Balatonfüredi Radnóti Miklós Általános Iskola – Kálmánfiné Arató Zsuzsanna
Balatonfüredi Református Általános Iskola – Diénes Melinda
🇩🇪 A verseny megnyitója után hagyományszerűen iskolánk német színjátszó csoportja ad elő egy német nyelvű színdarabot, amely vidámságával oldja a versenyhelyzet feszültségét. Ezen a versenyen minden gyerek nyertes, emléklapot és ajándékot kap, és elsősorban elismerést azért a bátorságért, mellyel nagyközönség előtt német nyelven bemutatkozik, bemutatja a versről készült rajzát és elszavalja a versét. Az eredményhirdetés előtt a résztvevőket iskolánk pogácsával és szörppel vendégelte meg, majd húsvéti tojáskereső játék indult az iskolaudvaron német nyelvű útmutatóval.
🇩🇪 Az idei verseny díjazottjai kategóriánként:
3-4. osztályosok: 1. Katona Zita (Eötvös Loránd Ált. Iskola), 2. Szatmári Alíz (Eötvös Loránd Ált. Iskola), 3. Burgyán Júlia (Balatonfüredi Református Általános Iskola)
5-6. osztályosok: 1. Sebestyén Fanni (Balatonfüredi Református Általános Iskola), 2. Horváth Csenge Anna (Balatonalmádi Györgyi Dénes Ált. Isk.), 3. Fábri Botond (Balatonfüredi Református Általános Iskola)
7-8. Osztályosok: 1. Jónás Adél (Balatonfüredi Református Általános Iskola), 2. Gulyás Dorka (Balatonalmádi Györgyi Dénes Ált. Iskola), 3. Vadócz Anna (Radnóti Miklós Ált. Iskola)
🇩🇪 Köszönjük szépen a felkészítő tanárok áldozatos munkáját, akik nélkül nem jöhetett volna létre immár harmadszor is ez a verseny.
Gratulálunk minden résztvevő gyereknek, akik a német nyelvben megerősödve, ajándékkal és élményekkel teli tértek haza erről a versenyről.
Reméljük jövőre ismét találkozhatunk egy hasonlóan vidám, hangulatos összejövetelen.
Diénes Melinda, rendezvényszervező, német nyelvtanár

A német színjátszósok előadása, a Der Verhexte Zirkus ide kattintva érhető el: VIDEÓ
(Képek iskolánk honlapján: GALÉRIA.)