Május 9-13.: Határtalanul Program

🥾🌲🌳🚌 Erdélyben a 7.osztály 🥾🌲🌳🚌
A hetedik osztály és kísérőtanáraik (Diénes Melinda, Molnárné Pocsai Ildikó és Géczi Renáta) fantasztikus élményekkel gazdagodott a nyertes Határtalanul-pályázat („Kulturális kincsek az Érchegység mentén Pádis-túrával, Tordai sóbányával, Mezőségi élményekkel”) jóvoltából.
Az élménydús napokról képes-videós összeállítás ide kattintva érhető el:

A Határtalanul Program célja a magyar-magyar kapcsolatok építése, személyes kapcsolatok kialakítása, elmélyítése. A program a nemzeti összetartozás operatív programja.
A program keretében magyarországi iskolák tanulói az állam támogatásával osztálykiránduláson vesznek részt a szomszédos országok magyarlakta területein, így személyes tapasztalásokat szereznek a külhoni magyarságról.
A lelkes csapat az alábbi útvonalat járta be:
🥾 1.nap: Nagyvárad, Köröstárkány, Vasaskőfalva
🥾 2.nap: Schmidl-vízesés, Pádis-fennsík, Medve-barlang
🥾 3.nap: Bihar-hegység, Gyulafehérvár, Nagyenyed, Torockó
🥾 4.nap: Torockó, Torda (sóbánya), Válaszút, Bonchida, Szék
🥾 5.nap: Kolozsvár, Körösfő, Nagyszalonta