FUNtastic angolverseny

A 2019/2020-as tanév versenyének időpontja: április 2. (csütörtök)

2019-ben 5. alkalommal rendezte meg iskolánk a FUNtastic megyei angolversenyt, melyre 11 csapat (44 tanuló) nevezett 7 általános iskolából (Csopakról, Litérről, Balatonkeneséről, Balatonalmádiból és Balatonfüredről). A négyfős csapatok a versenyen írásbeli, hallott szövegértéses és szóbeli (szituációs) feladatokat oldottak meg. A verseny szünetében – iskolánk felső tagozatos diákjaiból összeálló- kis kórus szórakoztatta a jelenlévőket egy általuk kiválasztott angol nyelvű dal eléneklésével. Bátki Dávid Géza, lelkész kísérte gitáron a körülbelül 20 fős csapatot, akik a Green Day: Boulevard of Broken Dreams című dalát adták elő nagy sikerrel. A 2018-as versenyre 16 csapat (64 tanuló) nevezett 10 általános iskolából!
A verseny célja: gyermekbarát, a tanulók életkori sajátosságaihoz alkalmazkodó, érdeklődésükre számot tartó verseny megrendezése, a tanulói személyiség kibontakoztatása. A tanulók célnyelvi információk kezelésével, értelmezésével és alkalmazásával kapcsolatos képességeinek fejlesztése, az angol nyelv tudatos és igényes használatára nevelő, a tanulók élethelyzeteiben előforduló, motiváló feladatokkal. Legfőbb cél a kommunikációs kultúrájuk fejlesztése szituációs gyakorlatok alkalmazásával, melyben hangsúlyos a kreativitás, és akár a nyelvi humor.
A verseny részei: írásbeli és szóbeli rész; szituációs gyakorlatok angol nyelven, megadott témákban. Az írásbeli feladatok a verseny 50%-át adják, a hallott szövegértés (egy dalszöveg kiegészítése) 10%, a szóbeli pedig 40%. (Szóbeli: a csapatok megadott öt témából, a verseny napján, a helyszínen kihúznak egyet, amit minimum két fő bevonásával játszanak el; írásbeli: a megadott öt téma- valamint kategóriánként még négy általános téma- szókincse, olvasott szövegértés a szituációk témájának megfelelően, különböző játékos feladatok a megadott szituációs témákhoz igazodva.)
A 2019-es zsűri:
Bertha Ágnes Mónika, angol-kémia szakos tanár, a Lovassy László Gimnázium tanára
Németh Anikó, mesepedagógus, angoltanár, idegenvezető, a népszerű Helló, Füred-blog szerzője
Cserháti Balázs, angol-orosz szakos tanár, a Szent Benedek Ált. Isk., Középiskola, AMI és Kollégium Balatonfüredi Tagintézményének angoltanára
Támogatóink:
AngolNyelvTanitas.hu, Balatoni Bob Szabadidőpark, Balatoni Helyi Értékek Egyesülete, Balatonszőlősi fagylaltkészítő műhely (Kauker Ákos), British Council (Hungary), ELT Hungary Kft., Giorgi Pizzéria (Balatonfüred), Insedo Nyelviskola (Veszprém), Katedra Veszprém Nyelvtanoda Kft., Oxford Kiadó (Oxford University Press), Református Általános Iskola Balatonfüred

Az öt eddigi verseny írásbeli feladatait és megoldókulcsait innen lehet letölteni.
Képek a 2018-as versenyről: ITT
Sajtóanyagok IDE és IDE (10.oldal) kattintva érhetőek el, videós beszámoló a FüredTv-től pedig itt: