Énekkar (Nagykórus és kiskórus) – Bíró Bernadett
„ Az ember boldogabb lesz, ha megtanul a zenével méltóképpen élni.” ( Kodály )
A kóruséneklés legfontosabb feladata, hogy a gyermekeket megismertessem, megszerettessem az éneklés örömével. Az énekkarban történő közös műhelymunka értékes feladatokat állít a gyermekek elé, melynek eredménye során az énekesek önbizalma, kitartása és lelkesedése is pozitív irányba fejlődik. A kórusénekléssel kultúrát közvetítünk, mellyel hagyományt és értéket ápolunk. Kiemelten fontosnak tartom az iskolai, egyházi, városi rendezvényeinken történő, ünnephez méltó szerepléseinket, fellépéseinket, melyekre lelkiismeretesen és örömmel készülünk.
Rajz /művészeti szakkör – Lipovszky-Drescher Mária
A szakkör hangulataink, gondolataink, önkifejező képességeinkre irányítja a figyelmet. Mindeközben fejlődik a gyermekek térérzékelése, megfigyelő- és lényegkiemelő képessége. Nem az a cél, hogy tökéletes művek szülessenek, amelyekkel versenyeken győzelmeket arathatunk, hanem az alkotás folyamatát helyezzük a középpontba. Alkotni jó! Nem kliséket tanulnak meg, hanem olyan feladatokat kapnak, amelyeknek nincs előre meghatározott legjobb megoldása. Megnyilvánulhat a személyes ízlés, a saját elképzelés.
Meseszakkör – Simon Szilvia
A szakkör tagjai maguk választják ki a mesét, színdarabot, amit aztán előadnak a tanévben. (Pl.: Óvodánkban, Ovisuli foglalkozáson.) A szereposztást, a jelmezek kitalálását és a díszlet elkészítését is közösen találják ki a szakkör vezetőjével.
Német színjátszó szakkör- Diénes Melinda
Iskolánkban 2017 szeptemberétől működik német színjátszó szakkör. A szakkör célja a nyelvi kifejezőképesség, a kommunikáció, a személyiség és a szociális készségek fejlesztése.
Ezt a célt szolgálják a szakkör játékos nyelvi gyakorlatai, szituációs játékok, arcjáték- és mozgáskultúrát fejlesztő gyakorlatai, a táncok és dalok, versek és végül egy színdarab begyakorlása. A gyerekek az által, hogy egy-egy szerepbe bújnak, levetkőzik nyelvi gátlásaikat és önfeledten használják az egyszerű beszédszándékokat, énekelnek vagy verselnek németül.
Színdarabjaink történeteit, nyelvi fordulatait, a jelmezeket és a díszletet a csoport diákjaival együtt megbeszélve írjuk meg és készítjük el. A szakkör vezetésében nagy segítségünkre van a mindenkori német önkéntes, aki az idegen nyelvi órákat segíti.
Színdarabjainkat nagy sikerrel adtuk elő a Frühlingsspaß kistérségi német versmondó versenyen és az Ugodon megrendezésre kerülő Német Drámafesztiválon.