Országos Zsoltáréneklő Verseny

VII.Országos Zsoltáréneklő Verseny (2021.10.22.)
7 iskola 100 diákja vett részt VII. Országos Zsoltáréneklő Versenyünkön október 22-én. A 44 produkcióból a zsűri (Baán Éva, Farsang-Törös Krisztina, Veresné Petrőcz Mária) 9-nek adott kiemelt arany minősítést; ebből négyet a mi iskolánk tanulóinak/csoportjainak! Iskolánk valamennyi tanulójának felkészítője Bíró Bernadett tanárnő volt.
(Résztvevő iskolák: Aranyalma Református Általános Iskola, Óvoda és Mini Bölcsőde (Balatonfőkajár), Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium (Budapest), Biai Református Általános Iskola (Biatorbágy), Csopaki Református Általános Iskola, Pápai Református Kollégium Gimnáziuma, Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium (Békés), Balatonfüredi Református Általános Iskola és Óvoda.)

Eredményeink:
KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS:
Gaál Etelka Rózsa (II.kcs.), Batyki Blanka (II.kcs.), 4.osztályosok csoportja (Alsós csoportok kategóriájában), (Batyki Blanka, Berczi Soma, Böcskei Boglárka, Bruckner Mária, Gaál Etelka Rózsa, Molnár Inez, Németh Dorina, Németh Lili, Burgyán Júlia Anna, Simon Lili), 8.osztályosok csoportja (Felsős csoportok kategóriájában), (Böcskei Kitti, Czétényi Fruzsina Márta, Gaál Emese Zsuzsanna, Harapu Ráchel Zsófia, Kardos Zsanett, Kiss Borostyán, Lakatos Nóra, Szeles Bíborka)
ARANY MINŐSÍTÉS:
Molnár Inez (II.kcs.), Bruckner Mária (II.kcs.), Hőbe László (III.kcs.), Kardos Tünde (III.kcs.), 6.osztályosok csoportja (Felsős csoportok kategóriájában), (Kardos Tünde, Korponai Regina, Kósa Johanna, Maslej Ema Margareta, Rosta Boglárka, Sebestyén Fanni, Tuza Zsófia, Vörös Nóra)
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Batyki Szofi (I.kcs.), Brózs Alíz (I.kcs.), Bari Boglárka (III.kcs.), Korponai Regina (III.kcs.), Kósa Johanna (III.kcs.), Kulcsár Szaffi (IV. kcs.)
5.osztályosok csoportja (Felsős csoportok kategóriájában), (Balázs Dorottya, Bari Boglárka, Holly Irene Cullen, Hőbe László, Punk Laura).
A verseny szünetében a résztvevők városnéző kisvonatozáson vettek részt, majd az eredményhirdetésen mindenkit értékes könyvjutalmakkal és oklevelekkel jutalmazott a zsűri.
Szívből gratulálunk! Szeretettel várjuk a versenyzőket a következő tanévben is!
A Füred TV beszámolója az alábbi linkre kattintva érhető el: FÜRED TV
(Képek a galériában.) A videóban részleteket hallhatunk a kiemelt arany minősítést kapott alsós (4.osztályos) és felsős (8.osztályos) csoportjaink kötelező zsoltárjaiból és a népdalcsokrokból:

——————————————————————————————————————————————–

2019.október 25-én, 6.alkalommal rendezi meg iskolánk az országos zsoltáréneklő versenyt. Részletek (versenykiírás, jelentkezési lap, hanganyag), és a felkészülési anyag korcsoportonként az alábbi dokumentumra kattintva érhetőek el: VI.Országos Zsoltáréneklő

Beszámoló a 2019-es versenyről (videóval, eredményekkel) az alábbi LINKRE kattintva.
A Balatonfüredi Napló cikke:

Az V. Országos Zsoltáréneklő Versenyről a Füred TV is beszámolt:

IV.Országos Zsoltáréneklő Verseny:

14 iskola 144 tanulójának részvételével zajlott a 2018-as verseny (Budapest, Biatorbágy, Csopak, Pécs, Drávafok, Tabajd, Békés, Makó, Kocs, Székesfehérvár, Cegléd, Veszprém, Nagyharsány, Lovasberény, Balatonfüred), amelyről iskolánk is készített egy összeállítást.
“Énekeljetek, zengjetek zsoltárt neki, emlegessétek minden csodáját!” (Zsoltárok, 105:02)