5 év alatt végig a Kéktúrán, avagy közel 1200 km túra

📢🇭🇺🥾 Kántor Kende, 8.osztályos tanulónk (és édesapja) a napokban teljesítette az Országos Kéktúrát, amely közel 1200 km túrázást jelent!
🥾Az Országos Kéktúra elnevezésű út Magyarország, sőt, egész Európa első számú hosszútávú turistaútja. Az út hossza kb. 1160 kilométer, amely 27 kisebb szakaszra van felosztva, változatos távokkal: a legrövidebb 14,2 kilométer, de vannak majdnem 70 kilométeres szakaszok is. Annak a nagy európai turistaút-hálózatnak a része, amely nyugaton Írottkőnél, északkeleten pedig Hollóházánál hagyja el az országot. Amellett, hogy megmozgat, fontos küldetése van: megismertetni a túrázókkal az ország kincseit.
A Magyar Természetjáró Szövetség (MTSZ) saját terjesztésében megvásárolható egy pecsétgyűjtő füzetke, amelyben részletes térkép található minden túraútról és a pecsételőhelyekről. Aki végig szeretné járni az egészet, 149 pecsétet kell beszereznie.
👏Szívből gratulálunk Kendének a nem mindennapi teljesítményhez!