Országos 2. hely matematikából!

📢📢📢 Kiss Levente Ákos, 4.osztályos tanulónk a MaTe (Matematikai Tehetségekért Alapítvány) szervezésében meghirdetett Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen (körülbelül 3200 indulóból) 🥈2. helyen végzett! A díjkiosztót és ünnepélyes eredményhirdetést április 27-én, Budapesten az ELTE TTK Bolyai termében tartották.
A nemzetközi versenyt a Kangourou Sans Frontières, Párizs­ban székelő egyesület szervezi. A 82 országot magában foglaló nemzetközi szervezetben Magyarországot 1996 óta a MaTe Alapítvány képviseli és a feladata a magyarországi verseny lebonyolítása. Ezen a motivációs versenyen a világ több mint 6,5 millió tanuló vesz részt évente. Magyaror­szá­gon közel 800 iskolából kb. 40000 az indulók száma.
👏Szívből gratulálunk a kimagasló eredményhez!
Köszönjük szépen a felkészítő pedagógusok munkáját!